نکاتی درباره نورپردازی برای خانه شما

نکاتی درباره نورپردازی برای خانه شما

آیا روشی سریع و مقرون به صرفه برای به روز کردن طراحی داخلی خانه خود می‌خواهید؟ سبک نورپردازی خانه خود را عوض کنید! برای انتخاب زیباترین و بهترین وسایل خانه خود، این نکات مربوط به نورپردازی را بررسی کنید.

آیا روشی سریع و مقرون به صرفه برای به روز کردن طراحی داخلی خانه خود می‌خواهید؟ سبک نورپردازی خانه خود را عوض کنید! برای انتخاب زیباترین و بهترین وسایل خانه خود، این نکات مربوط به نورپردازی را بررسی کنید.

با تشکر از اعضای تیم Lowe، کیسی بولچ (مدیر بازرگانی ، لوله کشی و برق ، زهکشی) کریس نکول (مدیر بازرگانی ، دکوراسیون منزل) و مارک بک (مدیر بازرگانی ، لوازم جانبی مد) برای به اشتراک گذاشتن تخصص خود درباره نورپردازی همه عکس‌ها از تیم لوو می‌باشد.

سه لایه از نور را بشناسید

جوانب مثبت روشنایی به سه “لایه” نور اشاره دارد: محیطی ، کاربردی و تاکیدی. برای افزودن زیبایی و کارایی به خانه خود ، این سه نوع نورپردازی را با دقت انتخاب و ترکیب کنید.

  1. روشنایی محیطی در هر اتاق خانه ضروری است. از نظر روشنایی ، سطح روشنایی کلی و معمولی معمولاً از طریق یک یا چند لامپ سقفی ، مانند چراغ‌های سقفی ، لوسترها فراهم می‌شود.
  2. روشنایی کاربردی: نور شدید را برای کارهای دقیق (مانند آشپزی ، خواندن یا استفاده از لوازم آرایش) مخصوصاً در آشپزخانه ، محل کار و حمام فراهم می‌کند. اغلب به شکل روشنایی خطی ، روشنایی زیر کابینت ، چراغ‌های آویزی یا چراغ‌های میز مطالعه استفاده می‌شود.
  3. نورپردازی تاکیدی به عنوان منبع نور ثانویه است که باعث تکمیل روشنایی محیط می‌شود و مناطقی را که نور محیط نمی‌تواند به آن برسد ، روشن می‌کند. برای برجسته کردن ویژگی‌های خاص دکوراسیون منزل خود (شاید یک مانتوی زیبا یا یک اثر هنری ارزشمند) ، سعی کنید چراغ‌های دیواری ، آباژور رومیزی یا نورپردازی خطی را استفاده کنید.

اتاق‌های خانه را به زیبایی نورپردازی کنید!

اگر نورپردازی اتاق نشیمن تنها به وسایل نورپردازی فوقانی متکی باشد ، کمی احساس خستگی را با خود به دنبال دارد. برای تغییر آن ، چند لامپ در ارتفاعات مختلف اضافه کنید. لامپ‌های چند جهته یک راه حل ایده آل برای هر دو روشنایی عمومی اتاق نشیمن و روشنایی کاربردی است.

نورپزدازی منزل

نورپردازی غذاخوری

همانطور که صاحبان خانه می‌دانند ، اتاق غذاخوری امروز فقط برای وعده‌های غذایی نیست. درعوض ، اغلب به عنوان مرکز هنرها و صنایع دستی یا بازی خانوادگی شبانه چند وظیفه دارد … و باید به همین ترتیب روشن شود. لوسترها گزینه‌ای کلاسیک هستند ، اما اگر شما یک چراغی را ترجیح می‌دهید که کمتر سنتی باشد، آویز کردن یک آویز با منبع نور چندگانه – مانند کوزه‌های شیشه‌ای – را به عنوان یک جایگزین مرسوم و متناسب با مد روز مناسب است.

نورپزدازی ناهارخوری

نورپردازی آشپزخانه

روشنایی زیر کابینت و یا لوسترهای خطی برای نورپردازی بیشتر در هنگام آماده سازی و پخت و پز را در آشپزخانه خود قرار دهید. این نورپردازی را می‌توانید خودتان انجام دهید ، اما اگر با کار کردن با برق راحت نیستید ، با یک متخصص نصب و راه اندازی نورپردازی قابل اعتماد تماس بگیرید.

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی اتاق خواب

در اتاق خواب یک پنکه سقفی با ترکیبی از نورپردازی فوقانی باعث زیبایی و صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود. آیا دوست دارید در رختخواب مطالعه کنید؟ نورپردازی تاکیدی را با لامپ‌های کنار تخت یا قلاب‌های دیواری نصب شده فراهم کنید.

نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی حمام

آینه نقطه کانونی هر حمام است و مکانی عالی برای شروع در هنگام انتخاب سبک نورپردازی است. یک روشنایی در فاصله 190 تا 203 سانتی‌متر از هر طرف آینه قرار دهید ، فقط 167 سانتی‌متر از کف فاصله داشته باشد. آینه شما ایده آل برای اصلاح ، یا نخ دندان کشیدن و استفاده از لوازم آرایشی خواهد بود.

نورپردازی حمام

جزئیات را درست اجرا کنید

دکور خود را تکمیل کنید. مطمئن نیستید چه نوع چراغ‌هایی را در فضای خود وارد کنید؟ با نگاه کردن به اطراف اتاق خود شروع کنید. سپس یک عنصر دکوری مورد علاقه را انتخاب کنید و برای تکمیل آن ، نورپردازی پیدا کنید. به عنوان مثال: اگر دستگیره درب و سخت افزار کابینت نیکل برس دارید ، وسایل روشنایی را با هماهنگی آن انتخاب کنید.

دمای رنگ مناسب را انتخاب کنید. درجه حرارت رنگ نقش اساسی در کیفیت نور اتاق شما دارد. به دنبال لامپ‌های سفید گرم برای اتاق‌های نشیمن و اتاق‌های خواب ، سفید روشن برای آشپزخانه‌ها و فضای کار و دمای رنگ نور روز برای خواندن و مطالعات باشید.

سوئیچ های دیمر را نصب کنید تا حال و هوای عالی ایجاد شود

به عنوان مثال ، چراغ‌های تار برای یک شام عاشقانه یک روشنایی راحت و گرم را فراهم می‌کند ، و وقتی بچه‌ها بر پروژه‌های مدرسه متمرکز می‌شوند ، آن‌ها را کامل روشن می‌کنید. از یک سوئیچ دیمر هوشمند استفاده کنید و می‌توانید با لمس ساده تلفن هوشمند خود نور را تنظیم کنید.

Posts Carousel

پیام بگذارید

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود، * دارها الزامی هست

آخرین عناوین

نویسندگان برتر