انواع لوستر که بیشتر مورد توجه مهمانان قرار می‌گیرند

انواع لوستر که بیشتر مورد توجه مهمانان قرار می‌گیرند

لوسترها از دیرباز نمادی از ظرافت و تجملات بوده‌اند. در لوسترهای اولیه از دو تکه چوب برای نگه داشتن شمع استفاده می‌شده است، که چوب‌ها به صورت صلیب به هم متصل می‌شدند. اگرچه به نظر می‌رسد این لوسترها طبق استانداردهای روشنایی امروزی نیستند، اما نماد وضعیت آن زمان بودند.

انواع لوستر از دیرباز نمادی از ظرافت و تجملات بوده‌اند. در لوسترهای اولیه از دو تکه چوب برای نگه داشتن شمع استفاده می‌شده است، که چوب‌ها به صورت صلیب به هم متصل می‌شدند. اگرچه به نظر می‌رسد این لوسترها طبق استانداردهای روشنایی امروزی نیستند، اما نماد وضعیت آن زمان بودند. شمع‌ها گران قیمت بودند و استفاده از شمع‌های متعدد برای روشنایی یک اتاق، حالت لاکچری داشت که تنها ثروتمندان می‌توانستند از آن‌ها استفاده نمایند. جای تعجب نیست که این لوسترهای اولیه زینت بخش سالن‌ها و کلیساهای بزرگ نیز بودند.

با توسعه مواد و فنون تولید، لوسترها همچنان پیچیده‌تر و زینت بخش‌تر شدند. انجام منبت کاری‌های پیچیده بر روی چوب و فلزات گرانبها، تزئینات شیشه‌ای و کریستال‌ها نیز به تدریج گسترش یافت. در اوایل دهه 1800، گاز تبدیل به استاندارد روشنایی شد و در بسیاری از مدل‌های موجود به جای شمع‌ها از گاز برای تولید روشنایی استفاده کردند و این روند تا زمان ظهور برق ادامه یافت که بار دیگر بسیاری از آن‌ها به روز شدند.

امروزه جهت ایجاد روشنایی استفاده از لوسترها به جای لامپ‌ها گسترش یافته است. طراحی خوب همیشه بی انتهاست. طیف گسترده‌ای از انواع سبک‌ها، شکل‌ها، رنگ‌ها و میزان روشنایی در رابطه با انواع لوستر وجود دارد. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ برای انتخاب سبک مناسب برای فضای خود، نکات زیر را دنبال کنید.

انواع لوستر متناسب با سلیقه شما

لوستر کریستالی

لوسترهای کریستالی

این مدل احتمالا همان سبکی است که با شنیدن اسم آن به لوستر فکر می‌کنید. کریستال‌های درخشان با رشته‌هایی از دانه‌های شیشه‌ای، از شاخه‌های فلزی حک شده، آویزان هستند. مدل‌های کریستالی از ظرافت خاصی برخوردارند و باعث خوب دیده شدن فضای خانه می‌شوند.

امروزه لوسترهای کریستالی در اندازه‌ها، شکل‌ها و سبک‌های مختلفی ارائه می‌شوند. آن‌ها هنوز تاثیر به سزایی در زیبا نشان دادن خانه دارند و گزینه‌ای عالی برای قسمت ورودی یا اتاق غذاخوری محسوب می‌شوند. برای اینکه نور مناسبی را در خانه ایجاد کنید باید بسته به فضا و ارتفاع سقف خانه انتخاب درستی نمایید.

اگر از طرفداران سبک کریستالی هستید، از انتخاب عالی خود مطمئن باشید. از آنجایی که بخش عمده این مدل از کریستال تشکیل شده جذابیت منحصر به فردی را در بین دیگر لوسترها دارد.

لوستر طبلی

لوسترهای طبلی

طبل‌ها به صورت ترکیبی از مدل‌های مدرن و سنتی هستند. در این سبک از یک طبل ساده استوانه‌ای استفاده می‌شود که از پخش شدن نور جلوگیری می‌کند. برای فضاهای دنج، طبل با پوششی از یک رنگ مات و سایه روشن را انتخاب کنید تا نور را به یک کانون در فضا هدایت کند. در فضاهای بزرگتر، که در آن وجود نور مهم‌تر است، سایه‌ای سبک‌تر و شفاف‌تر را انتخاب کنید که جلوه نوری ملایمی را به اتاق می‌دهد.

لوسترهای قرون وسطایی

لوسترهای قرون وسطایی

دوره قرون وسطایی یا مید سنچری زمان خوبی در طراحی لامپ و روشنایی بود. این دوره در دهه 50 و 60 در طراحی‌های زاویه‌ای و مدرن‌تر پیشرفت چشمگیری کرد. لوسترهای مدرن قرون وسطایی با استفاده از موادی مانند فلز و چوب ساخته شده‌اند.

سبک‌های مدرن زیادی در بازار وجود دارد، اما مدل قرون وسطایی نمونه‌های بی‌نظیری هستند. امروزه این طراحی‌های مدرن، انتخابی عالی برای قسمت بوفه و کنار مبل‌ها و دیگر وسایل جانبی هستند. از نظر عملکردی و از نظر زیبایی همیشه دوست داشتنی و جذاب هستند.

لوسترهای روستایی

لوسترهای روستایی

در لوسترهای روستایی از عناصری مانند چوب، فلز و یا حتی شاخ حیوانات استفاده می‌شود که این سبک می‌تواند زیبایی قابل توجهی را به اتاق اضافه کند. البته سبک روستایی لزوما به معنای ساده بودن لوستر نیست.

غالبا در اتاق‌های بزرگ و باشکوه لوسترها با شاخ‌های گوزن، آهو و بز کوهی تزیین شده‌اند. البته اگر طرفدار این سبک باشید می‌توانید نمونه‌هایی را انتخاب کنید که با نمادی از طبیعت مانند سنگ و شاخه درختان به جای مواد حیوانی ساخته شده‌اند. اگر یک خانه چوبی دارید، لوستر روستایی گزینه خوبی برای ترکیب رنگ‌ها می‌تواند باشد.

لوسترهای مدرن

لوسترهای مدرن

این مدل برخلاف کریستالی بدون زرق و برق اضافی می‌باشد. سادگی و ظرافت از خصوصیات بارز لوستر مدرن است. آن‌ها در فضاهای محدود و بسته روشنایی ملایمی را ارائه می‌دهند.

برای انتخاب نور مناسب لوستر، به نکات زیر دقت کنید

تمام منابع نوری از جمله نور روز را در یک اتاق در نظر بگیرید. آویز را با توجه به ارتفاع سقف و متراژ اتاق انتخاب کنید.

نورپردازی تا حد زیادی بر خلق و خوی آدم‌ها تاثیر می‌گذارد، بنابراین باید بسته به فضا از آویز مناسب استفاده نمایید.

Posts Carousel

پیام بگذارید

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود، * دارها الزامی هست

آخرین عناوین

نویسندگان برتر